Jdi na obsah Jdi na menu
 


PŘÍBĚH

15. 8. 2006

Příběh Mafie

Je počátek třicátých let minulého století a ve Spojených státech se to jen hemží mafiánskými gangy. Tommy Angelo (náš hlavní hrdina) si na živobytí vydělává taxikařinou. Jeho revírem je městečko Lost Heaven.

Jednoho dne se však jeho život od základů změní. Dostává se totiž do přestřelky gangů dvou hlavních mafiánských rivalů: Dona Morelliho a Dona Salieriho. Když je auto Salieriho rozstříleno na cucky, nezbývá mu nic jiného, než spolu se svými kumpány Pauliem a Samem nasednout do blízkého taxíku, který shodou okolností patří právě Tommymu. Následuje zběsilá honička ulicemi města, ve které musí Tommy ujet svým pronásledovatelům (to je 1.mise). I když se mu to samozřejmě povede, snaží se rychle na všechno zapomenout a věnovat se dál své práci. To ale rozhodně neplatí o Morellim, který hned druhý den posílá své muže, aby našli a zničili Tommův taxík. Když to Tommy vidí, neváhá ani minutu a utíká do Salieriho baru (3.mise). Tam si uvědomuje, co se vlastně stalo. Přišel o své živobytí. Přijímá tedy práci poskoka pro rodinu Saliery. Od nynějška se jeho nejlepšími kamarády stali Sam s Pauliem a brokovnice s revolverem. Pak přijde konec třicátých let a Tommy se ocitne v náručích spravedlnosti.

Celý tento příběh je během hry vyprávěn jako retrospektiva, kdy Tommy sedí u policie a detektivovi Normanovi se zpovídá ze svých hříchů. Nutno podotknout, že jich opravdu není málo.

 

TOMMY - Hlavní postava hry.Taxikář, kterého donutili náhodné okolnosti stát se členem mafie. Je to docela příjemný, vtipný chlapík, kterému jeho zásady změnilo těžké dětství a tvrdý život třicátých let. Salieriho chlapec, ze kterého postupem času všichni dostávají strach. Později dělá věci, které dělat nechce, a tak se čas od času stane, že neudělá přesně to, o co byl žádán a jeho činy dostávají úplně jiný směr. Jinak velký kuřák...
PAULIE - Tommovo šéf, ale také největší přítel a parťák. Je to cholerik, který někdy reaguje naprosto nepřiměřeně a nevypočitatelně. Často s ním pracuješ. Je také velice vtipný a tvrdý hoch, který tě učí nepěkné věci.
SAM - Další s tvých přátel. Působí dojmem přátelského člověka.Je nesmělý a neohrabaný. Moc toho nenamluví. Je tu tvůj a Paulieho největší kamarád. Mě osobně přijde nesympatický.
DON SALIERY - Hlava rodiny. Je to příjemný stařík, který už toho hodně zažil a jen tak něco ho nerozhodí. Nezapomíná na přátele, kteří mu pomohli a těch, co ho zradili prý už moc není. Jeho hlavním heslem je "obchod na prvním místě". Peněz už má dost, ale do práce má chuť pořád. Má rád kvalitní whisky a doutníky.
FRANK - Donův největší přítel a jeho pravá ruka. Je to taktéž milí stařík. Tomm ho má velice v oblibě. Kvůli své rodině opustí Salieriho.Pláchne s účetními papíry, se kterými má Salieriho usvědčit, protože k tomu byl donucen.
LUIGI - Barman v Salierovo baru. Později zachráníš jeho dceři panenství, ale potom ho o ní stejně připravíš.
VINCENZO - Odborník přes zbraně. Se Salierim to táhne už od dětství. Sežene všechno od "špuntovky" až po "kanón". Velmi sympatický pán.
RALPH - Je úplnej magor, jak říká Paulie. Hrozně koktá a je vidět, že je to debil. S auty to ale doopravdy umí. Každé auto ti opraví a naučí tě krást spoustu nových.
NORMAN - Policejní šerif. Tomm se mu vyzpovídá se všech svých činů. Později s ním usvědčí Salieriho na doživotí. Zahlédnout ho můžete jen v prologu.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

nechces?

(nechces?, 1. 1. 2011 18:54)

nechces byt so mnou na mojej stránke keby ano tak tu je www.m-a-f-i-a-g-a-m-e.blog.cz dík odpis mi do komentarov

blbci

(Tommy Andelo, 18. 3. 2010 15:48)

který kreten říká že jsem mafian :P

Kvák

(LINUX, 27. 2. 2010 15:05)

Nechapu jaci kreteni tady nadavaji na to, ze sou tam ine fotky sami udelaji prd ale na praci ostatnich nadavaji. (i kdyz presne tyto popisy sou i na inych strankach)

jste neinformovaná hovada

(nsv, 7. 11. 2009 9:27)

ty fotky sama, pauiliho, dona a trochu i toma jsou správně, jen je to starší verze, která ve hře není (než mafii vydali trochu ji předělali, nebo tak nějak)

hm fakt maras

(sasaassasasasa, 14. 5. 2009 11:19)

hustá hra a tesim se na dvojku

je to blbe

(hrac mafie, 25. 1. 2009 11:41)

fotky sama a paulieho jsou uplne jiny tady vypadaj jak tupci ve hre vypadaj normalne a jak s to napsal tak dve mise tam vypravis do podrobna a ostatni vubec

iuoáiuoiiuuuuuuuuuu

(iupoiio, 23. 12. 2008 19:35)

uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooookuigzh§.úůýá.íilpůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůů)t

mafia

(chezz, 27. 9. 2008 11:47)

mafia je ta nejlepší hra kterou mohl kdo kdy vytvořit .

blbe

(marek indracek, 23. 9. 2008 18:10)

jeto cele blbe ti idiote

je to hrozny

(22222, 25. 4. 2008 19:24)

hruza pauli a sam vypadaj jinak a salieri taky pribej je taky jinak proste hruza

Blbové

(Evangelin, 25. 1. 2008 15:16)

máte fakt divný názory, takhle přesně ty mafiáni vypadaj, ani máte nějakou přestárlou verzi!!! možná se mi trochu nezdá Sam...

mafia2

(janco chlebasko, 3. 12. 2007 9:01)

preco nevide mafia2

kriple!!!!!!!!!!

(Tony, 16. 11. 2007 8:23)

A Salieri nebyl takový růžový prase a na konci má bejt i takže je vidět žes to ani nehrál protože na vokně v baru je napsaný Salieri´s bar demente.

na píču

(Tony, 16. 11. 2007 8:19)

mafii sem přemrcnul tak 20krát a Paulie ani Sam tak nevypadaj prostě je to celý k hovnu. Chápeš to ty kriple tak to radši změň ty kundo zasraná akorát tady trapčíš když si to ani nehrál tak di do prdele.

Jo dobrý

(Dave, 16. 11. 2007 8:17)

líbí se mi ty fotky škoda že tak nevypadaj i ve skutečnosti, akorát ale moc vopakuješ to co je v mafii

na hovno

(tom, 8. 10. 2007 14:31)

moc se opicis po tom co tam rikali z ty hry a mas ta take chby v textu

na hovno

(tom, 8. 10. 2007 14:31)

moc se opicis po tom co tam rikali z ty hry a mas ta take chby v textu

Mafia

(Michal, 9. 9. 2007 19:05)

Mafiji sem uz dohral jenom nevim jak udelat exstremni jizdu

ty hochu víšš o mafii hovno

(favoritka Mafie, 7. 8. 2007 20:27)

Paulie a sam vypadají uplne jinak a salieri taky trošku jinak zprav to ty zmrde..

Co to je?

(domvala, 8. 7. 2007 15:55)

Paulie ani Sam se sobě nepodobají!!
Kdes ty fotky sehnal?
To není vystřižený z Mafie!!!
To sis vycucal z prstů!