Jdi na obsah Jdi na menu
 


TIPY A TRIKY NA MISE

16. 8. 2006
Tipy a Triky na mise

1. Pokud si koupíte originální hru (což byste měli, pirátství je přece trestné), je v krabici       s ní plakát vaší rodiny (z jedné strany) a mapa města Lost Heaven (ze strany druhé).            Doporučuji někam k počítači nalepit mapu, dost pomůže.
2. Pokud máte zrovna Tomphson gun a zabijete týpka s Tomphsnem nejprve nabijte a              potom si až jeho Tomphson vezměte.
3. Pozor na poldy - uvidějí krádež auta - jdou po vás, uvidějí pistoli - jdou po vás, uslyšejí     vás střílet - jdou po vás !
4. Pokud už po vás jdou, ujeďte za roh a vystupte z auta. Policisty to zmate a po chvilce          pátrání vzdají.
5. Někdy je výhodnější nechat se pokutovat.
6. Pumpovací brokovnice při nabíjení neztrácí obsah zásobníku. Neváhejte proto nabíjet.
7. Před první hrou doporučuji projít si tutorial.
8. V klidných pasážích (pokud někomu neujíždíte) si nezapomínejte zapínat omezovač              rychlosti (standardně F5).
9. Pokud jste v autě se střechou, kotrmelec nevadí, pokud jste v kabrioletu tak už jo !             Takové ohoblování hlavy vás stojí 100 životů.
10. Když vám na volném prostranství dojdou náboje, udělejte úskok stranou (dvakrát               pohybová klávesa vlevo/vpravo) do bezpečí.

Mise 1.  Nabídka, která se neodmítá

Jste hozeni do vody a musíte se naučit plavat. Paulie a Sam bohužel neumějí řídit nijak dobře  a tak si musí stopnout vás. Nebojte se policistů  vtéhle misi nejsou a využívejte sloupů, tramvají, pilířů i vody. Prostě všeho aby jste setřásli ty parchanty za vámi. Pak odvezte Paulieho a Sama do Slieriho baru.

Mise 2.  Uprchlík

Klasický případ mise, kterých si ve hře užijete nespočet. Ze začátku naprosto neškodná, později peklo (i když zatím nic hrozného). Naučí vás běhat a krýt se za vším možným i nemožným. Nejdřív vozte zákazníky a dejte při tom pozor aby jste si nepřekročili nějaký zákon. Zákazník vám vždy řekne kam chce jet a na místě kde vystoupí vždy nastoupí další. Snažte se zákazníkům zastavovat co nejblíže červenému křížku na radaru. Je to docela zdlouhavé ale až povezete paní k nákupnímu centru, máte téměř dokonáno. Na parkovišti u nákupního centra si dáte pauzu a to je chyba ! Najednou se u vašeho auta objeví dva magoři zMorellovo bandy. Dají vám do nosu a zničí auto. Neváhejte a utíkejte se schovat do Salieriho baru. Musíte běhat vždy postraními uličkami do kterých vám ukáže obrovská zelená šipka. Maník sbasebalovou pálkou vám moc neublíží pokud se nezastavíte avšak ten druhý s pistolí představuje mnohem větší problém. Musíte se krýt za zdmi, krabicemi, stožáry, lidmi i auty. Nemělo by to však představovat větší problém.

Mise 3.  Molotov party

Pan Salieri je milosrdný a rád vás přijme do rodiny. Musíte ovšem projít zkouškou. Na dvorku u Morelliho baru (Morello = váš největší nepřítel, bar = základna jeho rodiny) stojí několik jejich aut, no a panu Salierimu se prostě nelíbí. Seznámíte se sVincenzem, vaším hlavním zbrojařem. Před téměř každou misí kněmu musíte zajít pro něco, čím nepříteli řeknete svůj názor. Dneska dostanete molotov koktejly a pálku. Skamarádíte se i s Ralphem, rodinným automechanikem se kterým je pokec jenom sranda. Dá vám nějaké auto a naučí vás odemykat jeho zámky. Vezměte ho a sPauliem zajeďte k Morelliho baru. Zaparkujte vedle na takovém plácku mezi baráky a vystupte. Jděte zadní uličkou kolem ohrady na auta až kmalým vrátkům. Otevřete a potichu se dostaňte za hlídače. Navolte pálku, napřáhněte až se vám lišta úplně zaplní a dejte mu za uši. Pak se pusťte do aut. Vždy se vám objeví ukazatel poškození který pomocí ran pálkou zaplňte červenou barvou. Až rozmlátíte všechny auta, otevřete garáž (v rohu ohrady) a použijte pár molotových koktejlů na miláčka pana Morella. Nakonec se vraťte do auta kPauliemu a odjeďte zpátky do Salieriho baru.

Mise 4.  Běžná rutina

Mise začíná pohodově vbaru. Zajděte kVincenzovi pro zbraně a od Ralpha vyfasujte auto. Počkejte až Sam a Paulie nasednou a jeďte. Vždy zavezte hochy na místo určení a počkejte až se vrátí a jeďte dál. U poslední zakázky vyjedete za město. Minule nezaplatili tak tam radši jdou Sam i Paulie najednou. Ty počkej tady Tome! Zatímco si u benzínky zapálíte (to je ten Tom ale odvážlivec co?), Sam a Paulie půjdou dovnitř. BUM. Paulie kulhá ven a řada je na vás! Dostaňte ven Sama a peníze! Obejděte hotel a zastřelte psa (pro mě ohromě traumatizující zážitek mám totiž doma boxera a ten pes ve hře asi jinou rasu víc nepřipomíná). U zdi motelu je stůl s hromadou krabic, tak po nich vylezte nahoru na balkon a vejděte dovnitř. Na konci chodby jsou schody a na druhém WC. Běžte na WC a zastihnete gaunera ve velmi trapné situaci. Prohledejte pokoje. Vjednom by měl být Tomphson. Potom opatrně slézejte dolů po schodech a vražděte všechny co nejsou svámi. Sam je vmístnosti naproti baru, pozor na bouchače který je tam sním má ale jen svoje ruce tak by neměl dělat větší problémy. Po animaci je ale bouchač znovu na nohou, tak ho zabte znova. Ted prozměnu vyběhne magor zjiný místnosti a uteče ven. ,,Má ty prachy!“ sípe Sam. Co naplat, musíte za ním. Má lepší automobil ale neumí moc řídit. Snažte se ho předejet a pak mu autem zastoupit cestu. Když se vám to podaří vystupte a zabijte ho!

Mise 5.  Fairplay

  VELKÁ AKCE ! NA ZÁVODNÍM OKRUHU LOST HEAVEN SE JEDE VELKÁ CENA !
Vaše rodina má svého favorita a tak na něj vsadí těžký prachy. Co se však nestane zEvropy přijede nějaký maník sautem které nemůže prohrát. To se ale nesmí stát! Polovina města by přišla o těžký prachy a tak se musí něco stát… třeba stím evropským autem. Vyfasujete auto a vydáte se na okruh. Vše je domluveno. U hlídačovy budky zastavte a počkejte až vám zvedne závoru a nastoupí. Potom vám ukáže garáž a auto. Nasednete a máte ho odvézt kautomechanikovi a zpět dřív než odbije druhá. Nezapínejte ani omezovač a vyrazte. Pozor dejte na zatáčky aby jste se nepřevrátili. Policisté by sice měli trojčit kdyby vás viděli, ale vnoci je jich tak málo že je asi ani nepotkáte. Nerestartujte misi kvůli poškození! Máte sice řečeno že nesmí mít ani škrábnutí, ale já sním udělal i kotrmelec a měl přes 50% poškození a bylo to vpohodě. Až dojedete kLucasovi (automechanik) zajeďte přímo kněmu do dílny. Lucas je príma chlapík a občas dostanete možnost se za ním podívat. On pro vás bude mít úkol a pokud ho splníte ukáže vám jak krást nové auto a kde ho najít. Zpátky je to trochu těsnější limit ale neměl by to být problém.

Výborně ! Čas závodu nadešel a v baru zvoní telefon : "Tome! Přijed hned na závodní okruh!“ No co naplat vezměte auto a hurá na okruh. Zajeďte ke garážím stejně jako v noci. Tam vás u vaší garáže uvítá Frank: "Tome ! Náš řidič si zlomil ruku ! To nemohla být náhoda ! Musíš jet místo něj !“ A hurá jedeme ! Na startu zůstane jeden jezdec stát kvůli poruše (kdo to asi může být), tak do něj nenajeďte. Mno jinak brzděte do zatáček a na rovinkách to rozpalujte. Silným místem by se mohla stát šikana asi v polovině okruhu po mírném klesání. Kopeček sjeďte vco nejvyšší rychlosti a šikanu projedte plnou rychlostí přes písek. Chce to cvik. A taky je dobré zajet si závod jednou, dvakrát ,,cvičně“. Však to zvládnete. Až zvítězíte, dostanete poprvé možnost navštívit Lucase Betoneho. Je to dobrovolné, ale pokud kněmu zajedete, nemusíte litovat. On pro vás bude vždy mít úkol ( tedy kromě dneška) a pokud ho splníte odmění vás nějakým nóbl autem. Dnes vám za vítězství nabídne auto pana radního na Central islandu. Při krádeži vozů od Lucase se vždy přesvěčte že policista (vždy tam nějaký je), nebo hlídač už vás nevidí.

Mise 6.  Sára

Sára, dcera barmana vSalieriho baru byla minulý večer napadena nějakými úchyly a tak vás její otec požádá o pomoc. Jděte se Sárou stále dál až do uličky, kde vás napadnou tři týpci. Vysvětlit jim to musíte ručně. Když začnou utíkat máte vyhráno. Je jich ale dost a navíc Sára uteče o kus dál kde čekají další. Musíte ji chránit takže jejich pozornost sveďte na sebe. Taktika je nejlepší asi ta že vždy utíkáte, pak se otočíte a někomu ji vrazíte a než přiběhnou další, musíte zase utíkat. Až to vzdají všichni jděte se Sárou dál až kní domů.

Mise 7.  Radši si zvykej

Don Salieri se dozvěděl o útoku na tebe a Sáru a nechce to nechat jen tak. Rozhodne se udělit těm hajzlům nějakou lekci. Nejprve však musíte zjistit kde jejich gang pobývá. Zajděte pro zbraně a auto a vydejte se do čínské čtvrti. Na náměstíčku hodte řeč sTlustým Biffem který vám prozradí že gang se skrývá ve starém autoservisu a řekne vám kudy kam. Když se dostavíte na místo určení, vytaste pálku a vykopněte vrata. Pamatujte: Nikoho nestřílet! Jděte kousek sPauliem a potom se pusťte do mlácení. První by neměl být problém. Vydejte se uličkou za chlápkem který před tím uprchl a narazíte na další magory. Ti utvoří skupinku o cca 5 členech. V lepším případě je však potkáte roztroušeně. Mají páčidla a nože a neměl by to být problém. Pozor však na to aby jste vzápalu boje netřískali do Paulieho. Za rohem je chlápek který stím však nemá nic společného a tak ho nechte být a vyjděte po schůdcích na železný můstek. Jděte stále kupředu a seskočte na krabice. Situace se vyhrotí. Členové gangu to už nevydrží a vytasí pořádné zbraně. Jste na prostranství uprostřed kterého stojí dřevěná bouda. První magor stojí na jejím rohu. Neváhejte tasit ,,devatenáctsetjedenáctku“ a zabte ho. Další páni na holení přeskáčou plot vpravém rohu před vámi a jeden se skrývá v uličce vedoucí z prostranství. Až je všechny zabijete, vydejte se právě onou uličkou. Když zahnete je před vámi roh domu (po levé straně). Vězte že se za ním skrývá další bastard. Teď pozor. Za další zatáčkou se skrývají tři parchanti. Jeden dole na zemi a dva další na střechách okolo. Až je pozabíjíte uvidíte dva pohlaváry gangu, kterak nastupují do auta a ujíždí. Jděte ven z autoservisu a octnete se nedaleko vašeho vozu. Nastupte (i s Pauliem samozřejmě) a ujměte se pronásledování. Nemělo by to být příliš obtížné.

Mise 8.  Kněz

Pouze příběh rozvíjející pokec s Frankem.

Mise 9.  Coura

Máte vyhodit do povětří hotel a ještě ktomu zabít ředitele a jednu děvku. To už je lepší prácička. Vezměte bombu, auto, zbraň a vyrazte do hotýlku. Až tam dorazíte zeptejte se na ředitele toho chlápka vrecepci. Řekne vám že je na obědě vjídelně. Jděte do jídelny, ale ještě ho nezabíjejte. Vzadní místnosti vytaste pistoli a zabte chlápka včerném který sedí u stolu vrohu. Pak se schovejte vedle dveří a zabíjejte každého který vběhne dovnitř. Až přestanou ti hlupáci nabíhat, prohledejte mrtvoly. Najdete upilovanou brokovnici, tak si ji vezměte. Stejně budete bojovat takřka jenom nablízko. Vyjděte dveřmi do předcházející místnosti a zabijte chlápka vnámořnickém. Jděte zpět do hlavní haly a jděte za pult recepce. Vkomůrce za pultem vezměte klíč a uzdravte se. Potom jděte po schodech nahoru. Cestou zabíjejte koho potkáte. Už by jich tu ale moc být nemělo. Ve druhém patře se vydejte do dveří nalevo a pak chodbou doprava. První dveře za rohem otevřete a najdete děvku. Až to vyřídíte jděte ještě o patro výš. Tam najdete kancelář ředitele. Otevřete dveře a zabijte bodyguarda u gauče. Potom zabijte i ředitele a zjeho stolu vezměte knížku a současně namontujte bombu. Otočte se a vyběhněte zjeho kanceláře.

Na střeše není bezpečno a tak vylezte na římsu napravo (při pohledu od hotelu). Potom zahněte doleva a stále po římse až kpožárnímu schodišti. Ze zdola na vás běží policejní sbor takže musíte nahoru. Stále a stále nahoru až kmístu kde se požární schodiště rozděluje. Zahněte vpravo a běžte přes dvoje dveře na další střechu. Otočte se doprava a vylezte na římsu. Doleva a na další římsu. Přeběhněte střechu směrem doleva a zřímsy skočte na střechu pod vámi. Ukryjte se za libovolnou zdí a vyčkejte. Na střeše kam jste vyběhli po schodech se objeví několik policistů, tak je zabte. Skočte na střechu za vámi a skrčte se. Dojděte až ke kraji a zabijte policistu spuškou. Otočte se doleva a seskočte na nižší střechu. Vjejím pravém dolním rohu jsou jakési schody. Až na ně vkročíte, vtrhnou na střechu před a nad vámi policisté. Všechny zabte a přitom využijte každé zdi a roury která vás může krýt. Nakonec přelezte na lešení (u střechy na kterou vběhlo kvantum poldů) a po něm dál až kžebříku ten použijete a tím setřesete policii a dostanete se do kostela.

Mise 10.  Kněz

Sestupte po schodišti věže až na plošinku kde se uzdravte. Potom sejděte dolů a připravte se na tuhou bitku. Zůstante u schodište věže a kryjte se zdí. Za chvilku přiběhne jeden bastard k vám. Zabít. Potom vyběhněte ven a napravo od vás se kryjte za velkým oltářem. Dva hajzlíci se schovávají za prvními lavicemi, jeden je v kazatelně napravo a jeden na druhé straně za sloupy. Pár jich je i nahoře u varhan. Až to všechno pobijete, přiběhne dalších cca 5-7 chlápků hlavním vchodem. Ti už by měli být celkem jednoduší. Nakonec vyběhněte ven. Jde po vás policie a chce vás zatknout, zahájili pátrání, ale žádný strach. Stačí nasednout do pohřebního vozu před kostelem. Policisty to zmate a pokud se jim chvíli nebudete ničím připomínat tak vás za chvilku nechají být.

Mise 11.  Výlet do přírody

Noc, prší. Psa by nevyhnal a vy se musíte plahočit pro zásilku whysky na farmu za městem. Zeptejte se Ralpha na nové auto a vezměte si jej (samozřejmě AUTO vy… a můžete si vzít i nějaké jiné). Pomaloučku, polehoučku dojeďte do Salieriho skladiště. Tam se spustí animace a zté vás hra pustí až ne farmě. Paulie vás bude cestou bavit celkem vtipnými narážkami na vás a Sáru. Na farmě mu však ztuhne úsměv když zjistí že na vás Sam nečeká u vjezdu kterak měl. "Běž se podívat, co se mu stalo.“ Dostanete pumpovací brokovnici a 1911ku. Přeběhněte celou farmu až knáklaďáku úplně vzadu. Animace a pak zpátky. Tři chlápky kteří vás napadnou hned tam vyřídíte lehce. Cestou zpět se ztavte ve velké stodole. Její základnu tvoří tři místnosti tak je všechny projděte. Vjedné (v té prostřední) bude nával: Za dveřmi bude čekat jeden chlápek, naproti další a seshora ještě tři přiběhnou. Je zde však i lékárnička a tak se po bitvě nezapomeňte vyléčit. Poslední dva baráčky obsahují po dvou manících a o ty na mostě se postarají vaši. Vraťte se k Pauliemu a hlaste situaci. "Cože ? A-a co Sam ? Viděl jsi Sama ?“ na Paulieho otázku ho zaveďte k veliké, červené stodole. Poznáte jí podle toho že je na ní napojeno silo. Dveře ale musíte něčím vypáčit.

Jděte tedy do té stodoly s trojitým přízemím a v prostřední části po schodech. O krabice je opřená tyč tak počkejte až ji Paulie popadne a pak se vraťte ke stodole (no přece k tý červený). Počkejte až Paulie vypáčí dveře a vražte dovnitř. Všechny zabte a pomalu stoupejte vzhůru. Úplně nahoře najdete Sama jak tam leží polomrtvej. Počkejte u něj a zabíjejte policisty a ostatní havěť která se pokusí lézt nahoru. Za chvilku uslyšíte jak na vás Paulie řve aby jste mu šli pomoct. Promlaťte se zpět před stodolu a jděte kPauliemu. Nadchází čas úniku. Chopte se Thompsona a z korby střílejte po pronásledovatelích. Miřte na řidiče. Když ho zabijete, auto zastaví, nebo nabourá. Třetí auto a konec. Paulie odveze Sama kdoktorovi a vás ke skladišti. Vezměte auto a můžete zajet k Lucasovi.

Lucas vás požádá aby jste varovali jeho kamaráda vHobokenu. Nejlépe tak, že se vrátíte na silnici která vede zmostu nad lucasovou dílnou a pak pořád rovně. Sjedete ze silnice vprvní zatáčce a projedete uličkou pod nadzemkou a jste téměř na místě. Až najdete jeho dům zabouchejte na jeho dveře a hotovo. Lucas vám za odměnu dá zajímavé auto zboháčské čtvrti. Mimořádně tam nikdo nehlídá. Jen policejní vůz občas projede…

Mise 12.  Omerta

Frank ! Ten pán co vždycky sedával vedle dona Saliriho a radil mu. Ano ten brýlatý co vás zavolal na tu minulou misi. On vás zradil. Nedá se nic dělat, budeš ho muset oddělat Tome. Nejdřív od něj ale musíš získat úřední knihy. Tak nejprve zjistit kde policie Franka drží. Jeďte za Tlustym Biffem a zeptejte se ho. Neví, ale doporučí vám Malýho Tonyho, který na vás počká před galerií. Policie si ale záležitost hlídá a tak ani Tony nemá páru o tom kde by mohl Frank být. Doporučí však Plešatýho Joea který se nachází pod mostem u Bartoneho servisu. Joe ale zapírá a tvrdí že se jmenuje Pít. Zpovídejte ho tak dlouho dokud se před vámi neprokecne, že je opravdu Joe. Zeptejte se ho znovu a když bude zapírat, jednu mu vražte. Řekne vám že Franka drží v budově u tenisových kurtů v Oakwoodu. Vydejte se tam, jenže ejhle ! Přijedete pozdě a Franka už odváží na letiště v pancéřovém voze. Pancéřový vůz znamená že je marné střílet. Sledujte tedy auto až na letiště. Frank i jeho hlídači vystoupí zauta a vběhnou do budovy letiště. Následujte je a pozabíjejte všechny v hale. Frank se krčí za pultem, tak pozor abyste ho nezabili (musíte přece získat ty úřední knihy). Až pozabíjíte stráže, Frank uteče. Vyléčte se a vyběhněte za ním.

Uvidíte houf lidí utíkat halou, tak můžete zkusit někoho trefit. Schovejte se za křoví a vyčkejte na nákladní auto, ze kterého vystoupí černoch s páčidlem a půjde na policisty. Dlouho nevydrží, ale vy si vezměte jeho vůz. Vjeďte do haly a přejíždějte lidi. Až se vám bude zdát, že už jste jich přejeli dost, vystupte a pobijte zbytek. Vyjděte z haly zadem a před vámi bude řada malých baráčků a za nimi parkoviště. A na parkovišti … Frank ! Je tam s ním jeden strážný, tak si dejte pozor. Promluvte s Frankem, který vám řekne, že mu unesli dceru a ženu a že pokud je zachráníte, tak vám dá knihy. Jsou obě na letišti v podlouhlé budově s velkou cedulí "Flyning school“. Postřílejte dva strážné před budovou a jděte dovnitř. Tam nejdete Frankovu ženu a dceru. Muž v telefonní budce vedle volá policii. Už mu v tom nezabráníte a tak se vraťte pro Franka. Doveďte ho k jeho rodině a on vás ještě poprosí o palubní lístky. Vraťte se tedy do haly a cestou pozor na policisty, kteří na hlášení tamtoho chlápka přijeli vyšetřit, co se zde stalo. Vezměte lístky na pultu a zase zpět k Frankovi. On vám poděkuje a odletí. Předtím vám však řekne, kde jsou knihy : Jsou vprvní národní bance a vy od nich dostanete klíč. Takže zajeďte do banky a dílo je dokonáno.

Nyní se můžete vrátit do baru nebo opět navštívit Lucase Bertoneho. Tentokrát mu musíte pomoct s vyřešením účtů. Jistý Stan mu zbil kamaráda a tak mu musíte dát lekci. Musíte mu vše vysvětlit ručně. Zmlaťte ho a pak se vraťte k Lucasovi. Dá vám tip na výborné auto v Oakhill. Zajeďte tam a počkejte až policisté zmizí z doslechu, pak vytáhněte zbraň a zabte hlídače.

Mise 13.  Návštěva lepší společnosti

Nemělo by to být nic obtížného. Vnikněte do domu pana radního který je v divadle a ukradněte mu dokumenty ze sejfu dřív, než se vrátí. Vyfasujte zbraň a auto a vyjeďte pro člověka, který vám otevře sejf. Jmenuje se Salvator a moc toho nenamluví. Do zahrady domu vnikněte zadním vchodem. Salvator vás teď bude poslouchat i když příkazy počkej a pojď za mnou jsou jediné, které zvládá. Pokud se však skrčíte, skrčí se taky a pokud mu skrčení řeknete, aby počkal, tak zůstane u země. Vejděte tedy na zahradu, skrčte se a zaběhněte k soše nalevo. Řekněte Salvatorovi, aby počkal a schovejte se těsně za keř u pravé strany (pokud se díváte od sochy na cestu). Počkejte až projde maník okolo a pak ho praštěte pálkou. Vezměte si od něj brokovnici a vraťte se po cestě na úroveň vrátek zahrady.

Pak po střední cestě směrem k domu a na nejbližším rozcestí doprava. V altánku, ke kterému dojdete, stojí další magor. Pálka. Pak se vraťte cestou, kterou jste přišli pro Salvatora. Jděte sním opět k altánku a tentokráte doleva. Co nejdříve zahněte zase do křoví a pližte se podél živého plotu až k domu. Tam hlídkuje jeden stoupa a tak řekněte Salvatorovi, ať počká a až se ten maňas před vámi otočí, vyběhněte. Počkejte až dojde na druhou stranu a zastaví se. Vražte mu jí pálkou a zpět pro Salvatora. Pak vejděte do domu vchodem nad vámi. Jděte do dveří doprava a projděte kuchyň až do chodby. Pozor na uklízečku a až zmizí z dohledu (z doslechu určitě nezmizí) vyrazte do dveří napravo a po schodech nahoru. Nahoře vejděte do chodby a dveře přímo naproti vám jsou pracovna. Ukažte Salvatorovi sejf a vyčkejte. Co se však nestane - radní se vrátí domů. Takže rychle: Z otevřeného sejfu vytáhněte dokumenty a rychle zpátky cestou, kterou jste přišli. Pod schody si dejte pozor na uklízečku. Vyčkejte za dveřmi, dokud uklízečka neprojde z kuchyně chodbou do jiné místnosti a pak kuchyní proběhněte. Mezi živými ploty nalevo pobíhá strážný, tak pozor. Schovejte se za plot a až přeběhne, vyrazte se Salvatorem k autu. Pak už by mělo vše jít jednoduše. Odvezete Salvatora domů a vrátíte se do baru.

Mise 14.  Skvělý obchod !

Paulie dostal košta skvělýho pití od nějakýho Billa z Centucky. Zajistil dodávku jednoho takovýho skvostu a vy ji máte jen vyzvednout. Vyjděte tedy z báru a nasedněte k vašim kolegům. Odvezou vás až na místo vyzvednutí pití. Na vás je jen vyběhnout po schodech do nejvyššího patra a zkontaktovat prodejce. Nahoře už všichni čekají jen na vás tak, s nimi hoďte řeč. Co se však nestane - za chvilku se objeví Morellovo přepadové komando a pustí se s vámi do mohutné přestřelky. Pobít je by neměl být problém. Je zde spousta aut a sloupů, za kterými se můžete krýt. Hlídejte si však, abyste v zápalu boje nestříleli do Sama nebo Paulieho. Až pozabíjíte první várku, přijede další auto. Po něm už je to celkem brnkačka. Pomalu a opatrně postupujte stále dolů. Choďte však po nájezdech pro auta, ne po schodech. V úplně posledním patře je na nájezdu zátaras zautomobilů. Využijte ho i vy a zabijte všechny, které uvidíte. Pak se vraťte o patro výš a sejděte po schodech. Dovyčistěte patro a odstraňte zátaras (ukrást a poodjet). Následně se vraťte až nahoru pro náklaďák chlastu a vyjeďte ven. Venku na vás však čekají problémy: Morellova banda se jistila i zvenčí a nyní se vás snaží dojet a zabít. Pokud však využijete větší hmotnosti vašeho auta a natlačíte je na tramvaj, sloup, jiné auto, popř. do vody či zútesu, máte vyhráno. Pak už jen v klidu dojeďte do skladiště.

Mise 15.  Dobrou chuť !

Dostane se vám té ohromné pocty že můžete zavézt Dona Salieriho do restaurace u Pepeho. Vezměte Donovo sportovní auto a počkejte až nastoupí. Pak ho zavezte do Pepeho restaurace v New Arku a jděte se s ním najíst. Zrovna v nejlepším (zrovna jste se měli zmlsat archivním vínem) najednou se skřípotem zastaví před restaurantem dvě černá auta. Z nich vyskáčí chlapi s Thopsonama v ruce, kteří rozhodně nevypadají na to, že by měli chuť na pizzu. Až vás hra pustí z animace, ihned se skrčte za stůl. Připravte se a až se vám bude zdát, že jste maximálně soustředění, proveďte "matrixovskou“ akci ! Hbitě se odkutálejte za bar a odtamtud na druhou stranu k telefonu na zdi. Několika dveřmi projděte až ven. Po východu je v rohu vpravo před vámi ulička, tak do ní nahlédněte. Měl by tam sedět chlápek s Thompsonem, tak ho zabte. Seberte od něj Tom-Gun a otočte zpět do té uličky. Před vámi by se měly ukazovat schody vedoucí ke dveřím. Ty se každou chvíli otevřou a z nich vyběhnou dva ozbrojenci. Zabít. Vejděte do domu a pokud někoho uvidíte, tak ho zabte. Potom jděte k východu, ale nevylézejte. Otočte se a po schodech nahoru. Je tam chlápek s Tom-Gunem. Zabte ho a vraťte se dolů. Tentokrát jděte ven, kde by se po vaší pravici měl krčit ještě jeden chlápek. Zabít. Následuje animace, ve které Don vykoumá, kdo ho to prásknul. Jaho řidič ! Ne vy, ale ten, co ho vozí normálně ! Jeďte tedy k němu domů a vyražte dveře. Uvidíte, kterak utíká po požárním schodišti. Vylezte za ním a seběhněte dolů a na dvorku pozabíjejte všechny, kteří se na vás vrhnou (cca 5 kusů).

Mise 16.  Všechno nejlepší !

Zabijte pana radního … jak prosté ! Problém bude spíš dostat se na parník, ale ty si poradíš Tome. Tak teda ! Stavte se u Vincenza na poradě. Řekne vám že na záchůdku na parníku schoval Colt. Tak jo. Jdeme na to ! Vezměte auto a vzhůru do přístaviště. Nenápadně zaparkujte na parkovišti u přístavu a dál jděte po svých. Dojděte k molu a zkuste projít. Gorila vás varuje že bez pozvánky se máte ztratit. Otočte se tedy a přímo proti molu si všimněte otevřených dveří. Vkraďte se dovnitř a chodbičkou nakonec. Do dveří vpravo a po schodech dolů. Pak až do šatny. Na věšáčku tam visí dvě námořnické uniformy. Jednu popadněte a hurá na parník ! Teď tu zbraň ! Po schodech před vámi a pak až na záď. Vlevo za rohem je onen záchodek … zavřený ! Klíče u plavčíka - hlásá cedulka. Jděte tedy opět dolů a najděte plavčíka. Ten se poflakuje po straně lodi a dost nevrle vás odpálí pokud budete chtít klíče. Nyní jsou dvě možnosti : 1. Plavčíka zmlátíte do bezvědomí a vezměte si od něj klíč. 2. Zeptáte se ho ještě jednou a on vám klíče vydá s tím že je vrátíte a záchodek uklidíte (pokud ne, později až budete mít pistoli, si vás najde a vymlátí ji z vás, načež jste prozrazeni a mise je v pr…). Dojděte tedy na záchodek v dolním patře lodi a vezměte si kbelík. Pak zajděte opět na záchodek v horním patře a pořádně ho vydrhněte. Vezměte zbraň, položte kbelík a vraťte klíče. Vraťte se na příď a vyčkejte. Až radní zahájí projev, vylezte na zdvižený můstek (taková ta plošina za vámi, co jste po ní přišli na parník) tak vysoko, abyste viděli pohodlně na radního, ale nesmí vám clonit zábradlí. Pak vytaste kolt a střelte senátora do zad. Pokud nepadne, střelbu opakujte, dokud se vám jako úkol nenapíše : Utíkej ! Potom seběhněte z můstku a po levé straně uvidíte Paulieho na člunu. Jděte kněmu a v zábradlí uvidíte vrátka. Otevřete je a hop k Pauliemu !

Mise 17.  Bastard se štěstím

Vstupujete do nejdelší mise ve hře Mafia ! Vítejte, vítejte… ! Pusťme se do toho ! Radní je ze hry a tak už zbývá jen Morello, ale po pořádku. Nejprve jeho pravá ruka a bratr Morello jr. . Co se dá dělat. Paulie vymyslel skvělej plán jak ho dostat : jezdí do jedné restaurace a tak mu tam zavoláme a až bude u telefonu, tak ho rozstřílíme. Fajn. Vezměte vůz, zbraň a vyrazte do města. U restaurace zastavte a jděte do telefonní budky. Tam odtud zavolejte do restaurace. Chybička se však vloudí a pan Morello není přítomen své vlastní popravě. Paulie už však stačí chlápka u telefonu trošku přeorat a tak nyní musíte zdrhat. Paradoxně nejlepší variantou obrany je však útok. Zabte chlápka u auta a přeběhněte silnici. Schovejte se pod prostřílenou výlohu a zabte další magory u auta. Pak ještě dva v restauraci a je uklizeno. Tak to nevyšlo. Vraťte se zpět do baru a dostanete nový bojový plán. Morello mladší jezdí do Oakwoodu ke své milence. Zajedete tam a do jeho bouráku mu namontujete bombu. O.K., jdeme na to. Zajeďte do Oakwoodu a zaparkujte nedaleko cíle. Přímo na místě vyznačeném na mapě bude stát stejné auto, jakým jste vezli Dona Salieriho do Pepeho restaurantu. U domu za ním však stojí bodyguard a pokud začnete zabíjet, tak Morello uteče. Musíte tedy chvilku počkat a gorila zaleze do teploučka domu. Nyní přišla vaše chvíle a vy můžete namontovat do auta dynamit. Pak už jen vychutnejte chvilku triumfu po které následuje zoufalství a létající Morellova milenka. Co se dá dělat.

Don to s vámi zkusí do třetice všeho dobrého i zlého. Nyní jen zavezete Paulieho na parkoviště u restaurace Rainbow Garden, před kterou se Morello pravidelně schází se svými kumpány. Paulie vystoupí a prošpikuje všechny okolo Tom-Gunem. No tak do toho ! Odvezte Paulieho na parkoviště a pak už jen bezmocně sledujte selhání jeho zbraně. Následující únik není žádná procházka růžovým sadem. Párkrát jste již unikali a tak platí stále to samé : sloupy, voda, tramvaje, auta, zdi. Třikrát jste neuspěli a tak pan Salieri udělí tuto práci někomu jinému. Vy však máte jet také a zdálky sledovat akci. Co se však nestane - pan Morello má více životů než kočka a tak pod vlakem skončí opět vaši. Není to hezký pohled a už jen kvůli tomu musíte Morella zabít. Následujte ho až do přístavu, kde uvidíte krátkou animaci. Po ní se ihned skrčte za vozem a zabijte magora, který se objeví napravo. Potom malinko napravo úkrokujte a zabte maníka s Tom-Gunem před vámi. Otočte se opět nalevo a skočte přes plot. Jděte až do rohu a počkejte. Za cca 30 sekund opatrně vykoukněte zpoza rohu baráku. Před vámi se objeví blb s brokovnicí. Zabijte ho a dalšího za ním taky. Potom oberte co nejvíc mrtvol a nezapomeňte si vzít i Tom-Gun. Nasedněte do náklaďáku poblíž a jeďte až na druhý konec přístavu a cestou srážejte všechny se zbraněmi, které potkáte. Na konci přístavu (uvidíte dvě cisterny na kolejích) zahněte vlevo k zavřené bráně. Tam zabijte dva blby a vejděte do většího stavení. Chodbou na konec do šatny kde je lékárnička. Potom do dveří před šatnou kde je pán se smrtelně přesnou M1903. Zabijte ho a pušku si vezměte.

Jděte zpátky do náklaďáku a jeďte směrem k vodě. Tam někde zastavte a vystupte (musíte být mezi těmi jeřáby a sebou stále náklaďák). Za kontejnery stojí vagón s válcovými cisternami benzínu. Střelte do něj ! Exploze zabije hned několik lidí okolo. Pokud zbude někdo na jeřábech, tak je oddělejte s M1903. Pak nastupte znovu do trucku a jeďte směrem zase zpět. Jestli chcete, tak mezi kontejnery při výbuchu zahynuli dva gangsteři s Tom-Guny. Vraťte se do trucku. Projedete přístav až k takovému malému nádražíčku. Tam jsou dva maníci, které můžete přejet. Pak zastavte někde v zadní části nástupišť a vystupte. Pobijte tu trošku, která ještě přijde a vylečte se v poblíž se nacházející lékárničce. U jednoho vlaku můžete sebrat z bedny pár granátů. Potom opět M1903 nebo Tom-Gunem postřílejte magory na jeřábech. Zpět do trucku a nyní k těm cisternám na konci nádraží. Pokud chcete, můžete jet horem, kde vám cestu zastoupí dva trucky (pokud se tak již nestalo). Zabte jejich posádku a můžete si vzít jejich vozidla. A nyní už opravdu k těm cisternám. Prohlédněte si koleje od nich až k hale, před kterou stojí Morellovo auto. Cestou jsou dvě výhybky, které přehodíte podle potřeby (směrem od cisterny : 1. přehodit, 2. nechat). Pak uvolníte zarážku u kola první cisterny. Vrrr a už to jede… Cisterna však není dost těžká a dveře nevyrazí. Jděte až k ní a vyslechněte machrování mladého Morella. Z cisterny však cosi vytéká a vy coby náruživý kuřák najdete jednoduché řešení. KA-BOOM ! Cesta je volná ! Nejlépe s Tom-Gunem postřílíte Morellovu ochranku (cca 7-8 lidí s brokovnicemi) a následně i Morella, který se objeví v zadní části haly. Má Thompsona, ale pohotová střelba z vašeho Tom-Gunu by ho měla dostat na kolena. Konečně, KONEČNĚ ! Můžete se se vší slávou vrátit rovnou do baru a nebo se cestou stavit u Lucase.

Dá vám jeden znejtěžších úkolů které od něj dostanete. Do 10 minut musíte dostat Lucasova kamaráda z China townu do Oakwoodu. Je to docela náročné, ale pokud pojedete horem přes Terranova Bridge, měli byste to stihnout. A taky se snažte omezovat rychlost před policejními vozy. Odměnou vám bude výborný Bruno Speedster, který je rychlý, úzký a lehce ovladatelný. Při jeho krádeži si dejte pozor na hlídače a policistu, který chodí okolo. Počkejte až policista přejde a hlídač se otočí a potom se do auta pusťte.

Mise 18.  Smetánka

Všichni, kteří by mohli překážet jsou pryč. Nic vám tedy nebrání zabít i hlavního soka vaší rodiny. Nic vám nebrání zabít Morella staršího ! Je vymyšlen bezchybný plán : Zajedete před divadlo a počkáte až skončí představení, na které si Morello zašel. Vyzvedněte tedy na dvorku auto, zbraně (jak já toho Vincenza nenávidím : Paulie a Sam dostanou Tom-Guny a vy jen podělanou upilovanou brokovnici) a hurá na Mafiána vyšší třídy. Jeďte k divadlu a uvidíte Morella a jeho ochranku jak vstupuje do auta a ujíždí. Sakra ! Honem za nimi. Pověste se na ně a neobtěžujte se střelbou. Následujte jeho auto až na letiště. Tam se vám však rozbije motor a tak okamžitě vystupte a nechte Paulieho se Samem za sebou. Utíkejte stále rovně kolem garáže k těm dvěma velkým halám uprostřed areálu. Proti vám vyběhnou dva Morellovi hlídači a tak je zabijte. S upilovanou brokovnicí to jde nejlíp tak, že naběhnete až k nim (pokud nemáte moc zranění z jízdy) a vystřelíte. Až zabijete oba, utíkejte za letadlem, které vyjelo z haly - utíká v něm Morello ! Za chvilku uvidíte, jak přijedou - na letištní plochu vjede Paulie se Samem ve vašem autě. Nasedněte k nim a dostanete Tom-Gun ! "Musíme ho sestřelit !“ Paulie vás zaveze na runway a na vás je, abyste Morellovo letadlo rozstříleli na hadry. Miřte na motory a když z jednoho začne šlehat dlouhý plamen a životy letedla (nahoře na obrazovce) klesnou asi na 50%, přemiřte na druhý motor. Animaci po sestřelu nechte vždy dojet do konce, protože ze začátku jsou animace pro výhru a prohru úplně stejné. Potom odvezte Sama a Paulieho zpátky do baru a vy sami se snimi buďto jděte napít, nebo můžete zajet za Lucasem Beronem.

Lucas vás požádá abyste se zbavili jednoho, policií hledaného vozu. Máte ho shodit z útesu poblíž majáku. Nejlepší je asi projet hlava nehlava město až do Oakwoodu a tam až setřást policejní hlídky (zajet za roh a vystoupit). Nečekejte až po voze přestanou pátrat - lišta pátrání se vám stále obnovuje. Poté zavezte auto až k útesu, zastavte a vystupte. Na silnici ukradněte další auto a tím sestrkejte dolů auto pro subquest. Odměnou vám bude vozidlo, které stojí před restaurací v New Arku. Když tam přijedete, pokuste se ukrást auto. Z restaurace vyleze chlápek a zařve na vás, abyste vypadli. Přiznám se, že tohle jsem vyřešil silou. Zabil jsem jak chlápka, tak i policistu, který přiběhl.

Mise 19.  Volební kampaň

Máte zastřelit politika z věže starého vězení. Z věže ? To je jako dělané pro … ANO  Sniperku. Stará lovecká Mosin  Nagant 1891/30 dostane zbrusu novou optiku a hurá na lov! Auto a zbraně si nezapomeňte v baru a vydejte se k věznici. Až tam dojedete, tak asi zjistíte že je zavřeno (to je ale šok co ?). Jděte tedy do uličky vedle věznice a najděte dělníka u kanálu. Poví vám abyste vypadli tak mu jednu vražte a vzhůru ke krysám (pro nechápající : Vlezte do kanálu). Dole zjistíte, že žebřík, po kterém jste slezli, je rozbitý. To znamená, že tudy se už prostě vrátit nemůžete. No nic ono se to zvládne. Jděte dál kanálem a vylezte po žebříku. Jste ve věznici ! Psů si nevšímejte a běžte až k protější zdi. Nalevo uličkou a do posledních dveří. Vejděte do první haly. Otevřete dvířka v mříži a projděte halou. Nahoru po schodech. Zde se setkáte s homelesáky, kteří se proti vám bůhví proč postaví se zbraní v ruce (kde proboha vzali pistole !). Vybijte první patro a na jeho druhé straně vyjděte na dřevěný můstek. Nahoru po schůdcích a vejděte do dveří. Další dveře vykopněte a zabijte chlápka, který se před vámi válí na zemi. Eliminujte i veškerý ostatní odpor a vyjděte ke dveřím na druhé straně haly. Za vámi se však otevře cela a z ní vyběhne blb s basebalovou pálkou. No problem. Ze dveří vyběhnou ještě dva tentokrát s palnými zbraněmi. Potom se vydejte tam, odkud přišli. Postupujte a zabíjejte dokud se nedostanete ke schodům po vaší pravici. Postupujte po nich nahoru a likvidujte nežádoucí návštěvníky. Až se dostanete úplně nahoru, vyjděte na rozbité lešení a navolte ostřelovačku. Před vámi vidíte ostrov, na kterém má radní projev. Mrkněte do zaměřovače (standardně Q) a zamiřte. Nejste žádný chirurg a tak se vám ručka trochu klepe. Teoreticky je střed vrchol kolmé čáry jenže v praxi je trochu nad ním. Radnímu nemusíte mířit nutně na hlavu. Stačí na hruď. Máte cca 2 výstřely, pak radní nasedne do auta a uteče. Když se vám povede ho zabít, vraťte se do budovy a jděte po schodech až úplně dolů. Malými dveřmi vylezte na dvůr se psy. Buďto si to se psy rozdáte na férovku, nebo využijete toho, že neumí chodit po schodech. Stůjte na schodech mimo jejich dosah a zabte je. Potom projděte dvorem k těm velkým vratům. Dvě střely do zámku a jste venku. Tam se však stane nemilá věc : Ten chlápek od kanalizace vás udává nějakejm individuím v pláštích. Ti po vás začnou střílet, ale pokud si jich od začátku nebudete všímat a ihned poběžíte do auta a ujedete, tak vám nic nehrozí (co by se asi stalo, kdybyste na začátku toho chlapíka od kanálu odbouchli ?). Cestou do baru se můžete stavit u Lucase.

Lucas vám zadá, aby jste zajeli pro jeho kamaráda do Works Quarter a dovezli ho k Lucasovi dřív, než ho sebere policie. Není to nijak obtížné, jelikož časový limit je dost velký. Odměnou vám bude na zakázku vyrobený vůz Lassiter V16 Apollyon. Je v Oak Hillu. Když se tam dostavíte, obhlédněte okolí a vyžeňte čumily od káry (pokecáním). Pak už jen jednoduše dojeďte do baru.

Mise 20.  Jen tak pro radost

Pánové. Pan Salieri dostal chuť na pravé, nefalšované doutníky první jakosti. Jedny takové přivezli zrovna do přístavu a tak je prostě ukradneme. Jak jednoduché. Tak jo ! Vyfasujte zbraně a auto a vzhůru na hon náklaďáků. Jeden totiž potřebujete pro to, abyste se vůbec dostali do přístavu. Navíc potřebujete i papíry od řidiče náklaďáku. O.K. Jde se na to ! Zavezte Sama na jeho místo ve Works Quarter a jeďte hlídkovat před přístav. Okamžitě jak náklaďák vyjede z přístavu, přilepte se na něj. Vyjede na hlavní ulici a dá se vlevo. Za ním ! Na rohu však nezahýbejte a vjeďte do té malé uličky před vámi. Zataraste autem cestu a vyčkejte. Buďte trpěliví a dostane se vám odměny. Za chvíli z uličky vyjede náklaďák a zastaví před vaší barikádou. Vyhoďte řidiče z auta a řekněte mu, co chcete. Vytaste pálku a rozbijte mu tlamu. Po chvíli lejstra upustí. Nenechte ho utéci dále do uličky. Vběhl by do jednoho skladu a museli byste vybít jeho ochranku. Seberte papíry a nasedněte do auta. Jeďte až do přístavu a u vrátnice počkejte, až vám zkontrolují papíry. Pak se dejte přes parkoviště před vámi a pak kupředu kolem podélné haly. Zastavte na konci rampy u haly, kde stojí chlápek. Už si klidně zacouvejte k rampě s náklaďákem. Pak jděte právě k tomu chlapíkovi a dejte sním řeč. Za ním si všimnete krabic s doutníky. On ale potřebuje, abyste bedny stojící nedaleko odnosili do spediční haly. On si odskočí, ale pokud se nechcete prostřelovat skrz, měli byste mu pomoct.

Odnoste bedny u zdi do spediční haly (to je ta napravo, v který je blízko u vás otevřený vchod). Nanoste tedy bedny dovnitř a skládejte je na dřevěnou podložku na zemi. Dobrá, až to uděláte, tak nakecejte tomu chlápkovi, který vám tento úkol zadal, že ho chtějí u vlaku. On odejde a vy co nejrychleji přenoste všechny bedny s doutníky do náklaďáku. Je to celkem těsné vzhledem k tomu, že až budete odjíždět, tak on se nejspíš vrátí, takže jak říkám : Spěchat ! Na vrátnici už nečekejte na prohlídku, stejně by se do vás pustili, jelikož nevezete správné zboží. Ujeďte na únikové místo (to je tam, co jste odvezli prve Sama). Tam vystupte a chopte se pumpovací brokovnice opřené u zdi domu. Pobijte vše, co přijede a poté odvezte Paulieho, doutníky a sebe do Salieriho skladiště. Tam se vám … ehm … vlastně Pauliemu podaří šokující zjištění : v krabicích doutníků jsou ukryty diamanty ! Salieri vám o tom nic neřekne, což vás naštve a řeknete Pauliemu že se u něj zastavíte a dojednáte jednu soukromou prácičku.

Mise 21.  Melouch

Prácička znamená jedna bankovní loupež. Paulie už to všechno naplánoval. Nejprve se s ním jeďte podívat do banky. Pokud jste ještě nejeli nadzemkou, tak nyní to je povinně. Nasednete do první soupravy a vystoupíte v Down Townu. Paulie vás zavede až dovnitř a vysvětlí vám plán : zatímco on se bude dole bavit řvaním na rukojmí, vy seženete všechny klíče, zabijete veškerou ochranku, najdete a vyčistíte trezor a máte na to všechno x minut. Bezva, ale bude to chtít auto a zbraně. Auto seženete u Lucase, ale co zbraně ? Paulie navrhne Žlutýho Píta. Je to jednoruký maník přebývající ve starém kině Twister v Hobokenu. Tak tedy dobrá. Jako první si zajeďte pro zbraně. Zajeďte na parkoviště za kinem a zabouchejte na těžké kovové dveře. Chvíli počkejte a až vám otevřou, jděte za strážným. Dojdete do místnosti s pultem. Tam se za chvilku objeví Pít. Vyberte si zbraně (doporučuju Colt 1911 + Tom-Gun), zaplaťte a vrhneme se na Lucase.

Ten od vás bude chtít, abyste doručili jeden balíček jeho kamarádovi, který čeká pod East Marshall Bridge. To je ten most dole, který spojuje Central Island a Down Town. Nesmí vás však nikdo sledovat, jinak byste kamarádovi Dickovi mohli pořádně zatopit. Vezměte tedy vůz a vezměte to klidně po nábřeží. Když se dostanete pod most, vystupte a předejte balík. Dick … ehm pardon … BIG Dick (divim se, že s tim egem projde dveřmi) se zeptá, jestli vás nikdo nesledoval. Ne … až na ty týpky, kteří najednou přiběhnou s brokovnicemi v rukách a maj náladu si to svámi rozdat. Chrápačka. Jsou to úplný blbci a jejich postřílení dá asi tolik práce jako jeden menší pšouk. Hotovo, Dick je naživu a zdrhá domů. Zajeďte to oznámit Lucasovi a ten vám bude tak vděčný, že vám udá jistého majitele vozu Trautenberg Model J, který jede dnes od Oakwoodské juniorské vysoké školy někam na Central Island a vy máte jedinečnou možnost toto auto získat. Musím se přiznat, že když jsem viděl, jak se v některých pasážích loudá dvacítkou a jak při odbočení vrážel do tramvají a pak stál uprostřed křižovatky a rozmýšlel se, co že ho to asi trefilo, ztratil jsem trpělivost. Vylezl jsem zauta, obhlédl okolí (policisté) a vytáhl toho blba z vozu. Ještě když ležel na zemi, tak jsem ho provrtal 1911kou a vzal si tu jeho nádheru. Jestli to tak také chcete udělat, vězte, že ho nesmíte nechat vstát, jelikož má u sebe zbraň.

Pak už jen zajeďte před Paulieho dům a zatrubte. Paulie po chvíli vyběhne a nastoupí k vám. Vzhůru do banky ! Před bankou vystupte a s Pauliem vejděte dovnitř. Vytaste se s Thompsonem a počkejte ještě s Pauliem na místě. U přepážek se vyskytuje jeden hlídač, tak ho zabijte. Kolem hlavního vchodu přiběhne další - zabít. Pak se vrhněte za přepážky a zabijte hlídače, kteří přiběhnou dveřmi vlevo. Zeptejte se úředníka, kde jsou klíče od trezoru. Řekne vám, že má jenom klíče od mříží, ale ne od trezoru. Ty má sám ředitel nahoře v patře. U dveří, kterými přiběhli strážní, tedy seberte klíče od mříží a vzhůru za říďou ! Nejlepší cesta bude právě oněmi dveřmi, kterými se přihnala ostraha. V patře pozor na strážného (zabít) a vstupte do kanceláře řiditele. Ten celkem rychle pochopí co se děje a pokud se ho zeptáte na klíče od trezoru, poví vám, že jsou ve skřínce napravo. Vezměte je tedy a sejděte do suterénu (v patře se objevil nový strážný, tak pozor na něj). Odemkněte mříže a jděte stále dál uličkou. Pozor na strážné (celkem dva), kteří se v suterénu pohybují. Nevšímejte si nějakých dvířek a dojděte až těm masivním, kruhovým dveřím. Nehrabejte prachy do pytle a rychle pryč, stejnou cestou, kudy jste přišli. Vezměte Paulieho a nasedněte do auta. Pokud jste nestihli utéct a vypršel vám limit, neznamená to že jste v pr … ehm … nuceni loadovat. Znamená to "jen“, že se kolem východu z banky sjede cca 8 vozů s plnou, nebo poloviční ozbrojenou posádkou (plná posádka = 4 policisté). Pokud se vám podaří prostřílet se, můžete hrát dál ! Zahajte ujíždějící jízdu městem až do Hobokenu. Zajeďte na dvůr Palermo Clubu a vystupte (jestli vás honí policie, zmate ji to a pak pátrání vzdá). Cha, cha, chá ! Voilá a pytel prachů je tu !

Mise 22.  Smrt umění

Ráno se stavíte za Pauliem a domluvíte se co s prachama ! Když se však blížíte k Paulieho bytu, zahlédnete otevřené dveře. Vytáhnete pistoli a pomalu se vloudíte dovnitř. "Pane bože! Paulie !!“ řvete, když svého kamaráda vidíte na zemi s provrtanými zády. Zvoní telefon. Chvíli se rozmýšlíte a pak ho zvednete. "Tady Sam ! Tome, jsi ve strašným průs… Salieri se dozvěděl o tý vaší loupeži ! Chce vás dostat ! Přijď do městský galerie. Jsem ti už něco dlužnej …“ A tak začíná poslední mise ve hře Mafia. Je to smutné, ale jednou to přijít muselo. Neztrácejme ale na duchu a vzhůru do boje ! Bude to chtít auto (Lucas) a zbraně (Žlutej Pít). Zajeďte si tedy pro zbraně (opět doporučuju Tom-Gun + 1911ku) k Pítovi a pak se vydejte za Lucasem.

Ten od vás bude chtít, abyste vystopovali, kde bydlí jeden jeho dlužník. Jediné vodítko je jeho milenka, která mu každý den nosí jídlo. Vyjde vždy z hotelu Carleone (říká vám to něco ? Ne ? A co když vám připomenu dynamit ? Nic ? A co útěk po střechách ? No vidite že to jde !) a cestou se všem vždy ztratí. Tak tedy zajeďte k hotelu a počkejte na ni. Nechoďte příliš blízko a když tak se i skrývejte. Nemělo by to být nijak těžké a až uvidíte že zašla do domu, máte vyhráno. Oznamte polohu domu Lucasovi a on vám řekne, že jeden prodavač ojetin v China Townu má Thor 18 Cabriolet. Podle mého mínění nejlepší (a asi i vizuálně nejhezčí - naprosto mě totiž žerou ty roury vpředu) auto. Zajeďte tedy do čínské čtvrti a zastavte u bazaru. Pozor na policisty (občas projede vůz a dost často obchází pěší hlídka) a na psy. Psy postřílejte skrze plot a kdyby vám to nešlo, zkuste to třeba ze schůdků u nejbližšího domu. Potom ustřelte zámek na vratech a vejděte pro své auto. Občas tam projde i majitel, ale cca jednou za 10 minut.

A nyní vzhůru za Samem. Dojeďte do galerie a vejděte dovnitř. Sam si s vámi dá pokec. Celkem příjemné setkání, jen kdyby za vámi nestáli dva maníci s pistolemi a nemířili na vás. Ano, je to tak. Sam už není váš kámoš. Je to jen poskok pana Salieriho ! Po animaci kdy se přímo matrixovsky vyhnete zabití a doskáčete za roh, vytaste zbraň a zabijte jak ty dva, co stojí u vchodu, tak i ty dva na pravých a jednoho na levých schodech (ve směru od hlavního vchodu). Dejte se po pravém schodišti a projděte místnosti až do další chodby. Cestou zlikvidujte ochranku (cca 2) a vkročte do chodby. Dejte se vpravo a hned zase vlevo. Zabijte ty dva před vámi a ještě další dva, kteří přiběhnou. Přibližte se ke schodům, ze kterých ti dva přiběhli a hned se zase vzdalte - ze shora přiletí dva granáty. Po chvilce se dostaví i jejich majitelé. Až se s nimi vypořádáte, vyběhněte po schodech. Popovídejte si se Samem. Potom rychle uskočte do strany a utíkejte po schodech zpátky. Za chvilku se na schodech objeví magor s Tom-Gunem tak ho zabijte. Potom pomalu vystupujte po schodech a likvidujte všechny na ochozech okolo schodiště. Někteří jsou docela špatně vidět, ale zase se do vás moc netrefují. Přikrčeni se sápejte vzhůru podél zdi a zbíjejte všechny, které uvidíte. Nahoře v kopuli zase vybijte všechno co zbylo a vejděte do dveří napravo. Kryjte se za vším za čím to jen jde a procházejte a zabíjejte. Problém je v tom, že jestli vás zabijí, jdete až od začátku, čili od vchodu do galerie.

Až se dostanete zpět na chodbu, jděte kupředu a co nejdříve doleva ke schodům a pak rychle zpátky za roh. Shora totiž přiletí granát. Až exploduje, vylečte se v lékárničce na zdi a vyjděte po schodech. Nahoře se dejte do dveří více vzdálených od schodů (nevím jak to jinak říct, prostě jedněma se jde do jakéhosi konferenčního sálu a ty druhé jsou správné). Jděte chodbou doprava a vpřed. Malá přestřelka se Samem a konečně uložení ! Až se proberete z animace, jděte ven z výklenku a dejte se vlevo. První balkónek proběhněte a do druhého zapadněte. Vezměte Tom-Gun (Sam ho má také) a poklekněte. Opatrně vykoukněte tak, aby po vás Sam začal pálit a netrefil se. Popřípadě opět zalezte a proceduru opakujte, až Sam bude muset nabíjet. To je vaše šance. Vylezte zpoza rohu a perte do něj, co to jde. Pokud ještě neuteče, opakujte celý postup. Nakonec se Sam otočí a uteče. Teď i vy vyběhněte z úkrytu a utíkejte vlevo. Až před sebou uvidíte rovnou chodbu po jejíž podlaze jsou krvavé cákance, utíkejte jí. Pozor ! Až budete asi v polovině, vyběhne zpoza rohu Sam a pere to do vás. Nejlepší obranou je asi v půlce zastavit dřív, než Sam vyběhne a začít pálit do místa o kterém víte, že se na něm zastaví. Chvilková palba Sama přiměje ustoupit. A to je celé dámy a pánové (neskuhrejte, že to nejde, já to udělal se 17% života) ! Sledujte animaci, ve které Sam zaplatí za to, že vám dnes zkazil den a za Paulieho. A pak už jen epilog, kdy všechny udáte detektivu Normanovi. Vychutnejte poslední nádherné animace výborné hry a pokochejte se tím, že jste pokořili skvost herního pole. Užijte si právě odblokovanou Extrémní jízdu a hlavně nezapomeňte na Mafii !

Shlédněte outro a poučte se z celého příběhu. A ještě než se úplně rozloučíme - OMERTA !

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

All internet will be CRASHED with XEvil!?

(LatonyaScoli, 27. 3. 2018 4:45)

Tato zpráva je zde zveřejněna pomocí programu XRumer + XEvil 4.0
XEvil 4.0 je revoluční aplikace, která může obejít téměř veškerou ochranu proti botnetu.
Captcha Rozpoznávání Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, Yandex, VKontakte, Captcha Com a více než 8,4 milionu dalších typů!

Četl jste to - to znamená, že to funguje! ;)
Podrobnosti na oficiálních stránkách XEvil.Net, je bezplatná demo verze.

4. mise - běžná rutina

(anomim :-))), 25. 10. 2012 8:40)

Hele u té 4.mise stačí, když prostřílíš 2.okno zprava a potom poodejdeš k benzince a budeš mít udělané i to honění toho borca !!!

hovno

(hfgfkjfnhmdjg, 2. 5. 2012 18:49)

grzhtrjrzjetjejthehetjr

mise farplay

(krutas, 29. 3. 2012 14:19)

DIK JDU TO SKUSIT X)

Mise 10: Kněz

(MarCZin, 23. 12. 2011 14:10)

Ahoj. Pomožte mi prosím nějakýám jiním návodem na misi 10: Kněz mě totiž vůbec nejde... Děkuji

SAM

(Tomáš, 12. 8. 2009 11:38)

JÁ JSEM ZABIL SAMA ZE 2%

Re: SAM

(tomas jedno, 4. 12. 2011 11:04)

NEMACHRETE VSICHNI!!!

BUGI

(BUGI, 16. 9. 2009 19:02)

POTRBOVAL BY SEM VESKERE CHEATY PRO MAFIA1 HLAVNE NESMRTELNOST NEKONECNO ZBRANI A MINICE

Re: BUGI

(NEEXISTUJE, 9. 4. 2011 10:56)

Cheat na nesmrtelnost neexistuje (můžeš zkusit shift+~ ale mě osobně to nefunguje) a na neomezenou munici zadej při hře "municak"

gorg

(jirka, 22. 2. 2011 9:52)

chci hrád mafii

Kopírování textů

(Admin, 4. 8. 2010 13:36)

Kopírování textů je na základě pravidel o registraci majitele trestné. Pokud kopírujete z cizích stránek, alespoň sem dejte odkaz. Děkuji za pochopení.

Oprava

(MARTESING, 28. 6. 2010 22:51)

hele... neni to Tomphson gun ale když už tak Tommy gun a jinak je to Thompson

dfs

(sdfa, 5. 4. 2010 19:07)

http://mafia2.hys.cz/news.php

MAFIA 2 WEB

dfsdgfdg

(mqalsdjfks, 3. 1. 2010 17:22)

miluju vas

sam

(el matador, 30. 12. 2009 15:32)

ja sem udelal sama ze 1 procent zivota

volebni kampan

(el matador, 30. 12. 2009 15:25)

politik je ten co tam mluvi

Mise "VOLEBNÍ KAMPAŇ"

(HAMY, 30. 12. 2009 13:31)

Kterej chlápek je ten politik?
Předem dík

velke finale

(el matador, 19. 12. 2009 20:24)

tahle hra je dobra ale grafika je na hovno

problem

(Morello, 1. 11. 2009 22:58)

hele ja mam originalni hru Mafie ale nemam tam plakat rodiny ani mapu :-( .. jinak Sama sem udelal ze 100 ale neubral mi ani jeden zivot :-)

lamíííni

(omerta, 26. 8. 2009 23:10)

to je mmafiansky zakon ktery se porusi tímto style mafian si lazo plazo jde za policii udela obchod ze policie ho bude chranit no a pak jde poverenej manik s se sicilsko upilovanou brokovnici bum a je po to m cloveku jo naboje jsou plneni solý aby se vice trpelo


ps!
Shlédněte outro a poučte se z celého příběhu. A ještě než se úplně rozloučíme - OMERTA !
tím myslel jak ho nakonci odprasknul porusil omertu vy ste kokoti